Cam Yünü > ÇATI ŞİLTESİ

ÇATI ŞİLTESİ
Isı ve ses yalıtımı için...
Türü: Cam Yünü
Paket: Değişken
Ağırlığı: Değişken
Minimum Sipariş: -
 

Ürün Bilgisi

Camyününün özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar. Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır. Çatı Şiltesi ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar.

Ürün Özellikleri

* Yerli olarak temin edilen, inorganik hammadde olan silis kumunun 1200ºC - 1250ºC’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
* Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.
* Isı yalıtım, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliğide sağlemektedır.
* Isı iletkenlik beyan değeri λ≤0,040/mK’dir
* Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir
* Kullanım sıcaklığı -50 / +250ºC aralığındadır. Bağlayıcısız cam yünü ürünler 500°C’ye kadar kullanılabilmektedir. Ayrıca -200 / +400ºC aralığında kullanılan özel cam yünü ürünler de üretilebilmektedir.
* Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz
* Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez
* Higroskopik ve kapiler değildir.
* Alman Normu olan DIN 4102’ye ve Türk Standardı TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A sınıfındandır.
* Saint – Gobain Isover, Fransa TEL Lisansı ile üretilmektedir.
* BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
* TS 901 – 1 EN 13162 Standardına tabi İzocam Camyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/ EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

Uygulama Resimleri
Çeşit/Seçenek