HAKKIMIZDA

 

Stokist Yapı Malzemeleri, yurt içinde ve dışında hafif çelik, çelik ve konvansiyonel betonarme yapı sistemleri ile ilgili bir çok yapı malzemesinin  tedarikini sağlamaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok markanın distribütörlüğüne ve bayiliğine sahip olan firmamız, tüm dünyadaki yenilik ve gelişmeleri yakından izlemektedir.

 

Edindiği bilgi ve deneyimin ışığı altında, piyasaya sürülen çok çeşitli yapı malzemesi ve aksesuarını bizzat uygulamada test ederek, hangilerinin ne tür yapı sistemlerine uyum sağladığını ve yüksek performans gösterdiğini  saptayıp, müşterileri için güvenilir çözümler üretmektedir.

 

Stokist, ülkemizin önde gelen taahhüt firmalarıyla çalıştığı gibi yabancı firmalarla da çalışmakta, projelerine uygun üstün nitelikli yapı malzemelerini tekil veya paket halinde tedarik etmektedir. Tedarikin dışında, talep edilen malzemelerin uygulaması sırasında doğabilecek sorunlarda da yardımcı olmakta ve detay çözümleri sunmaktadır.

 

 

 

HAFİF ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ

 

STOKİST özellikle hafif çelik yapı sistemleri ve ilgili inşaat malzemeleri üzerine odaklanmış bir firmadır. Bilindiği gibi, hafif çelik yapılar az katlı, hafif, ekonomik ve depreme karşı güvenli olan binalardır. Bu yapılar Amerika, Avustralya, İngiltere ve Almanya'da çok yaygındır. Büyük bir deprem kuşağı içerisinde yer alan ülkemizde de hızla çoğalmaktadır. Bu sistem, galvanize çelik sac ve onunla uyumlu yapı malzemelerinden üretilir. Sacla birliktelik sağlayacak malzemenin bilinçli seçimi son derece önemlidir; zira yapının mukavemeti, gücü, su ve ısı yalıtımı, akustiği, maliyeti ve ömrü bir bakıma bu seçime bağlıdır.